janbazan
06 اسفند 1401 - 09:43

۲۲۱ میلیارد تومان اعتبار برای طرح هادی در کرمانشاه هزینه شده است

کرمانشاه- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه گفت: حدود ۲۲۱ میلیارد تومان اعتبار مصوب برای اجرای طرح هادی در روستاهای این استان طی سال جاری هزینه شده است.

شمس الله خدادادی در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه عمران روستایی طی سال جاری پرداخت و اظهار کرد: این اقدامات شامل تهیه و اجرای طرح هادی، صدور اسناد مالکیت در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، تملک اراضی، خدمات فنی و صدور پروانه ساخت، شناسایی روستاهای هدف گردشگری و روستاهای دارای بافت با ارزش بوده است.

وی به عملکرد کرمانشاه در حوزه اجرای طرح هادی در روستاها اشاره کرد و افزود: ۲ هزار و ۵۳۲ روستا در این استان وجود دارد که از این تعداد یک هزار و ۷۱۵ روستای آن بالای ۲۰ خانوار است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت اجرا می‌شود، ادامه داد: تاکنون این طرح در ۹۸۰ روستای این استان اجرا و نیز در ۵۵۹ روستا بازنگری شده است.

خدادادی گفت: طی سال گذشته ۱۸ طرح هادی در این استان اجرا شده در حالی که امسال این تعداد به ۱۸۱ روستا رسیده است، بنابراین در مقایسه با سال قبل یک جهش ۱۰ برابری را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: برای اجرای طرح هادی این تعداد روستا طی سال جاری حدود ۸۱۰ هزار متر مربع معادل ۱۱۶ کیلومتر آسفالت ریزی در کوچه و معابر انجام شده و در صورت تخصیص اعتبارات لازم طی سال آینده نیز این طرح در تعداد روستاهای بیشتری اجرا خواهد شد.

خدادادی میزان هزینه‌کرد برای اجرای طرح هادی طی سال جاری را تاکنون حدود ۲۲۱ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در مجموع بودجه امسال کرمانشاه ۲۴۳ میلیارد تومان بوده که این میزان هزینه‌کرد نشان دهنده تخصیص ۹۱ درصدی اعتبارات مصوب در حوزه روستایی است.

به گفته وی، میانگین اجرای طرح هادی در روستاهای کشور ۵۷ درصد است و استان کرمانشاه نیز به همین میانگین رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه به بحث بازنگری طرح هادی در روستاهای این استان بر اساس سیاست بنیاد مسکن اشاره و عنوان کرد: در این راستا ۱۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار که طرح هادی آنها نیاز به بازنگری دارد در دستور کار قرار گرفته است.

خدادادی با تاکید بر اینکه در حال حاضر طرح هادی ۷۹۵ روستای این استان نیاز به بازنگری دارد، اضافه کرد: طی سال جاری طرح هادی ۱۹۱ روستای استان کرمانشاه با صرف ۱۳ میلیارد و ۳۸۴ میلیون تومان اعتبار بازنگری شده و این طرح برای سال آینده نیز در ۱۹۰ روستای دیگر بازنگری خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1055302