janbazan
09 دی 1401 - 12:34

نظر استاندار کرمانشاه درباره تعطیلی پنجشنبه‌ها

استاندار کرمانشاه گفت: تعطیلی پنجشنبه‌ها برای سفر گردشگری هم استانی‌ها می‌تواند موضوع خوبی باشد اما برای انجام آن ابتدا باید امکانات رفاهی و اقامتی مناسب با در نظر گرفتن برخی تخفیفات برای مردم ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه امروز در دیدار مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران، اظهار کرد: مشکل بیکاری در استان مسئله بسیار مهمی است که باید با تمامی توان در راستای حل آن اقدام کنیم. 

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال از اولویت‌های مهم و قطعی استان است، بیان کرد: اگر بخواهیم کار اقتصادی انجام دهیم یکی از مولفه‌های مهم و بی‌بدیل آن، توجه به توسعه فضای گردشگری در کرمانشاه است.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر ضرورت توجه همه ادارات، نهادها، ارگان‌ها و نیروی انتظامی به موضوع گردشگری استان، تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال در استان همه باید یک خیز و گام بلند در راستای رشد گردشگری استان برداریم و این موضوع در جلسه‌ای که هفته اخیر با فرمانداران و مجموعه‌های فرهنگی و خدماتی و همچنین نیروی انتظامی داشته‌ایم، تاکید شده است.

وی ادامه داد: کارهای مهم و بزرگی برای توسعه گردشگری استان در نظر گرفته شده که فراخوان ملی گردشگری برای شناسایی ظرفیت‌های گردشگری استان یکی از این برنامه‌هاست و همچنین اقدام لازم برای برگزاری جشنواره ملی و منطقه‌ای گردشگری در استان را انجام خواهیم داد.

صحرایی با تاکید بر ایجاد امکانات خدماتی و رفاهی در مجموعه‌های فرهنگی و میراثی استان، گفت: برای توسعه بخش گردشگری استان نیازمند احداث چندین هتل و مراکز اقامتی مطابق با استانداردهای گردشگری با ایجاد امکانات و تجهیزات مناسب هستیم که این موضوع باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی ‌ذی‌ربط قرار گیرد.

وی با تاکید بر توسعه ظرفیت‌های بوم‌گردی و گردشگری مذهبی با توجه به مراسم اربعین، خاطرنشان کرد: برای برگزاری اربعین در سال آینده باید زائرسراها و امکانات مختلف اقامتی و رفاهی در استان ایجاد شود.

مقام عالی استان کرمانشاه افزود: برای درگیرشدن همه دستگاه‌ها در موضوع گردشگری بزودی یک کارگروه بزرگ در استان با محوریت گردشگری تشکیل خواهد شد و در این کارگروه وظیفه هر کدام از دستگاه ها مشخص می‌شود و همه باید نسبت به انجام تعهدات خود باید پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر ایجاد یک نقشه جامع گردشگری در کرمانشاه براساس نقشه استان، ادامه داد: باید یک کار فراگیر در حوزه گردشگری استان انجام شود و ما این موضوع را به دقت پیگیری خواهیم کرد.

صحرایی در ادامه با بیان اینکه تعطیلی ادارت استان در پنجشنبه‌ها موضوع خوبی است اما برای انجام آن ابتدا باید شرایط لازم فراهم شود، گفت: تعطیلی پنجشنبه‌ها برای سفر گردشگری هم استانی‌ها می‌تواند موضوع خوبی باشد اما برای انجام آن ابتدا باید امکانات رفاهی و اقامتی مناسب با در نظر گرفتن برخی تخفیفات برای مردم ایجاد شود.

وی تصریح کرد: با ایجاد این امکانات رفاهی و تفریحی برای مردم، هم توسعه گردشگری در استان شکل خواهد کرفت و هم اینکه رونق اقتصادی در جامعه ایجاد می‌شود، بنابراین برای تحقق این موضوع باید تعریف مشخصی از امکانات موجود داشته باشیم.

صحرایی همچنین خواستار راه‌اندازی سامانه گردشگری در استان شد و گفت: این سامانه باید معرف ظرفیت‌های گردشگری استان برای گردشگران باشد که هر مسافری، کرمانشاه را برای سفر گردشگری انتخاب می‌کند به راحتی متوجه شود هر مکان در استان دارای چه امکانات اقامتی و رفاهی است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه توسعه گردشگری با گفتگو محقق نمی‌شود بلکه نیازمند خلاقیت و تلاش است، خاطرنشان کرد: موضوع گردشگری برای مدیریت ارشد استان یک اولویت مهم است و در خصوص آن کلیشه‌ای و گذرا صحبت نمی‌کنیم و با جدیت و عملیاتی برای توسعه آن اقدام خواهد شد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 943531