janbazan
02 فروردین 1402 - 14:33

تردد ۵۱۳ هزار خودرو در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه

کرمانشاه- معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از تردد ۵۱۳ هزار خودرو در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه خبر داد.

رحمت جلیلیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همزمان با آغاز سال نو تردد در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه ۵۱۳ هزار خودرو بوده که ۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته در مجموع ۲ میلیون ۳۲۷ هزار تردد ورودی به استان داشته ایم که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش و تردد خروجی در راه‌های استان ۲ میلیون ۲۸۲ هزار خودرو ثبت شده که نسبت به سال گذشته چهار درصد افزایش یافته است.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: تردد وسایل نقلیه سبک طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۸۴ هزار خودرو با رشد ۱۰ درصدی و تردد وسایل نقلیه سنگین ۳۲ هزار خودرو بوده که نسبت به سال گذشته کاهش هفت درصدی داشته است.

جلیلیان بیان کرد: راهداری استان در کنار سایر دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی با تمام امکانات آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است و همزمان با سراسر کشور طرح نوروزی پویش همراهان سفر ایمن در ۲ ایستگاه در با برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و ارائه پیام‌های ایمنی و ترافیکی در حال اجرا است.

وی از هموطنان و مسافران جاده‌ای خواست هرگونه انتقاد و شکایت خود از شرکت‌های مسافربری و شرکت‌های حمل و نقل را به سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها اطلاع دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1104494